Novinky


 01.07.2022 - Úvěr s úrokovou sazbou od 5,8% p.a.(5,9% RPSN) od 200 tis. Kč se splatností až 96 měsíců. Pro více informací nás kontaktujte.

01.07.2022 - Nové hypotéky s benefitem odhadu nemovitosti "ZDARMA". Kontaktujte nás.

22.06.2022 - ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu PRIBOR od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů na 7%.Úrokové sazby úvěru na bydlení začínají na 5,79%.Registr ČNB


Gasparteam spol. s r. o.

IČO: 02942917


Registr ČNB
 GTeam - Profesionální poradenství pro Evropu - Hypotéky

Hypotéky

Potřebujete řešit nejenom „své“ bydlení, ale třeba i podnikání v kombinaci s bydlením či pronájem? Vyhovuje Vám spíše delší doba splatnosti a nižší úroková sazba, aby nebyl Váš rozpočet příliš zatížen? Pak hypoteční úvěr může být tím pravým pro Vás. Poradíme Vám od A po Z, jak správně nastavit přesně dle Vašich potřeb a požadavků a pomůžeme Vám zrealizovat Vaše sny.

Pět kroků před tím, než uzavřete hypotéku

Kdo by netoužil po vlastním bydlení? Hypotéka je jednou z cest, které vedou k tomuto cíli. Zároveň je ale také závazkem na dlouhou dobu. V mnoha rodinách tvoří splátka hypotéky téměř polovinu měsíčních výdajů a s penězi hospodaří každý měsíc „nadoraz“.

Zvláště u mladých rodin, které se těší na to, že budou konečně bydlet „ve svém“, dochází poměrně často k tomu, že si hypotéku vezmou, aniž by měly vytvořenu finanční rezervu. Po zaplacení měsíčních splátek jim zbývá tak akorát na provozní výdaje. S takto napjatým rozpočtem se stávají velmi zranitelné. Nečekaný výpadek příjmů z důvodu úrazu, nemoci, ztráty práce nebo příchodu dalšího člena rodiny tak může způsobit vážné finanční, nebo dokonce existenční problémy.

Co byste měli vědět, než uzavřete hypotéku

  1. Náklady na hypotéku zdaleka nejsou tvořeny jen samotnou splátkou, jejíž výši určuje úroková sazba, objem úvěru a délka splatnosti. Vedle splátek a úroků se nevyhnete dalším poplatkům. Při uzavření hypotéky zaplatíte 0,8 % z výše úvěru, poplatky za vedení účtu se pohybují řádově ve stovkách měsíčně, s dalšími výdaji je třeba počítat při čerpání úvěru (jejich výše je různá u jednotlivých bank). Pokud je váš rozpočet spočítaný „na korunu“ podle výše měsíční splátky, pak by vás mohly tyto výdaje nepříjemně překvapit. „Při srovnávání jednotlivých bank a propočtech, zda na hypotéku budete mít, se ptejte na RPSN, ne pouze na úrokovou sazbu.
  2. Při uzavření hypotéky byste měli mít vytvořenu finanční rezervu minimálně ve výši trojnásobku měsíčního příjmu vaší domácnosti kvůli neočekávaným situacím. Pokud tuto rezervu nemáte, zvažte, zda je opravdu nutné kupovat nemovitost hned. Při odložení koupě nemovitosti například o dva, tři roky získáte většinou dost času na to, abyste si postupným odkládáním části příjmů vytvořili „finanční polštář“, který vám ušetří spoustu stresu v náročnějších obdobích života. To, že nyní je váš příjem dostačující neznamená, že tomu tak bude vždy, po celou dobu splatnosti hypotéky. Patnáct nebo dvacet let je přeci jen dlouhá doba.
  3. Vedle nákladů na hypotéku počítejte také s náklady na pojištění nemovitosti, které vyžadují všechny banky.
  4. Dalším výdajem, souvisejícím s pořízením hypotéky, je životní pojištění (zajištění). To sice není na rozdíl od pojištění nemovitosti většinou povinné, nicméně by mělo být samozřejmostí pro každého živitele rodiny. Lidé si neradi připouštějí, že by se jim mohlo něco stát.
    Pokud ale taková situace nastane a živitel rodiny onemocní nebo zemře, zůstane rodina bez prostředků a bez možnosti dále splácet hypotéku. V náročné životní situaci jí pak hrozí ještě ztráta střechy nad hlavou. Životní pojištění poskytuje finanční jistotu právě v takovýchto případech.
  5. Počítejte s tím, že se změnou úrokových sazeb po skončení fixace se změní i výše měsíční splátky. Tyto změny mohou být jak směrem dolů, tak i nahoru. V současné době jsou úrokové sazby u hypoték poměrně nízké (dostávají se až ke 4 %). Za tři nebo pět let ale může být všechno jinak. Vyšší sazba může zatížit vaše měsíční výdaje i v řádech tisíců korun.
© GTeam 2022 | Všechna práva vyhrazena | Gasparteam spol. s r. o.